Viskas apie saulę ir soliariumus

Dublino „Trinity“ koledžo tyrėjai ragina Airijos vyriausybę pakeisti vitamino D papildų rekomendacijas.


Dublino „Trinity“ koledžo tyrėjai ragina Airijos vyriausybę pakeisti vitamino D papildų rekomendacijas.

Naujasis gydytojo Eamono Lairdo ir medicinos mokyklos profesorės Rose Anne Kenny leidimas Airijos tyrime TILDA, bendradarbiaujantis su Liverpulio universiteto profesoriumi Jonu Rhodesu, pabrėžia ryšį tarp vitamino D lygio ir mirštamumo nuo COVID-19.

 

Straipsnyje, ką tik paskelbtame „Airijos medicinos žurnalas“, autoriai išleido visus Europos suaugusiųjų populiacijos tyrimus, kurie buvo baigti nuo 1999 m. COVID-19 yra vitaminų D ir vitaminų dalis.

 

Vitaminas D gaminamas odoje po UVB saulės spindulių poveikio ir yra gabenamas į kepenis, o po to į inkstus, kur yra paverčiamas aktyviu hormonu, kuris padidina kalcio pernešimą iš maisto žarnyne ir užtikrina, kad kalcis yra pakankamas, kad kaulai būtų tvirti, apsaugo nuo osteoporozės.

 

Bet vitaminas D taip pat gali būti palaikomas imuninės sistemos, naudingos bendros imuninės sistemos, kovojant su SARS-CoV-2. Daugybė naujausių tyrimų patvirtina, kad lemiamą vitaminą D nustato virusinės infekcijos.

 

Šis tyrimas rodo, kad, priešingai nei intuityviai, mažesnės platumos ir tipiškai saulėtose šalyse, tokiose kaip Ispanija ir Šiaurės Italija, buvo maža vitamino D koncentracija ir didelis vitamino D trūkumas. Šiose šalyse taip pat buvo didžiausias infekcijų ir mirčių skaičius Europoje.

 

Šiaurinėse platumose esančiose Norvegijos, Suomijos ir Švedijos vitaminų D koncentracija yra didesnė, nepaisant mažesnio UVB saulės spindulių poveikio, nes maisto papildai ir stiprinimas yra dažnesni. Šiose Šiaurės šalyse yra mažesnis COVID-19 infekcijos ir mirčių procentas. Koreliacija tarp žemo vitamino D lygio ir mirties nuo COVID-19 yra statistiškai reikšminga.

 

Autoriai siūlo, kad nors vitamino D lygio optimizavimas neabejotinai bus naudingas kaulų ir raumenų sveikatai, duomenys rodo, kad tai taip pat gali sumažinti rimtas COVID-19 komplikacijas. Taip gali būti todėl, kad vitaminas D yra svarbus reguliuojant ir slopinant uždegiminį citokinų atsaką, kuris sukelia sunkias COVID-19 pasekmes ir „ūminio kvėpavimo distreso sindromą“, susijusį su ventiliacija ir mirtimi.

 

Profesorė Rose Anne Kenny sakė:

 

„Anglijoje, Škotijoje ir Velse visuomenės sveikatos įstaigos peržiūrėjo rekomendacijas po COVID-19 protrūkio. Dabar rekomendacijose teigiama, kad visi suaugusieji turi vartoti bent 400 TV vitamino D per parą. Kadangi šiuo metu nėra atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų rezultatų, kurie įtikinamai įrodytų, kad vitaminas D daro teigiamą poveikį COVID-19 rezultatams, yra rimtų netiesioginių įrodymų apie ryšį tarp vitamino D ir COVID-19 atsako sunkumo, įskaitant mirtį. “


„Šis tyrimas dar labiau patvirtina šią asociaciją. Mes raginame Airijos vyriausybę skubiai atnaujinti gaires ir raginame visus suaugusiuosius vartoti papildus COVID-19 krizės metu. Trūkumas dažnai būna Airijoje. Trūkumas labiausiai paplitęs dėl amžiaus, nutukimo, vyrams, etninėms mažumoms, žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, hipertenzija ir slaugos namuose. “

 
Dr Eamon Laird pridūrė:

 

„Čia matome stebimų įrodymų apie vitamino D ryšį su mirtingumu. Vitamino D vartojimo optimizavimas visuomenės sveikatos gairėse tikrai turės naudos bendrajai sveikatai ir palaikys imuninę funkciją. Tokie tyrimai dar yra tiriamieji ir mums reikia papildomų tyrimų, kad turėtume konkrečių įrodymų apie vitamino D kiekį, reikalingą optimaliai imuninei funkcijai palaikyti. Tačiau tokie tyrimai, kaip šis, taip pat primena mums, kokia menka mūsų vitamino D būklė populiacijoje (net saulėtose šalyse), ir prideda papildomos svarbos kažkokiai privalomai vitamino D stiprinimo politikai. Jei Šiaurės šalims bus leista tai padaryti, nėra jokios priežasties, kad to negali padaryti ir Airija, JK ar likusi Europa. “

 

Nuoroda: „Vitaminas D ir uždegimas: galimas poveikis Covid-19 sunkumui“, pateikė E. Laird, J. Rhodes ir R.A. Kenny, 2020 m. Gegužės 11 d., Airijos medicinos žurnalas.