Viskas apie saulę ir soliariumus

10 faktų apie soliariumus, kurie jus nustebins


Ar žinojote, kad soliariumų lempų pirmtakas buvo apdovanotas Nobelio premija? Arba kad soliariumų lempos yra naudojamos zoologijos soduose? Neįtikėtina, tačiau soliariumai skatina gyvybiškai būtino D vitamino, kurio trūksta daugiau nei 80-iai proc. šiaurinių valstybių gyventojų, gamybą. Pateikiame pačius įdomiausius faktus apie soliariumus.

1. Sukurta odos ligoms gydyti

Soliariumų lempų pirmtakus išradęs mokslininkas buvo apdovanotas Nobelio premija už nuopelnus medicinai.

Danijos gydytojas Niels Ryber Finsen dar XX a. pradžioje sukūrė ultravioletinių ir kitų spindulių lempas, siekdamas gydyti įvairias odos ligas. Labiausiai savo pasiekimais jisai nusipelnė išrastų lempų pagalba gydydamas odos tuberkuliozę (Lupus Vulgaris).

2. Skatina vitamino D gamybą

Soliariumų lempos skleidžia ultravioletinius spindulius, kurie yra analogiški Saulės spinduliams ir padeda žmogaus odai gaminti vitaminą D, kurio Šiaurinių šalių gyventojų oda nesugeba pasigaminti žiemą ir rudenį, kai Saulė nepakyla iki reikiamo aukščio.

Vengrijos mokslininkai atliko akredituotus bandymus, kurių metu įrodė, kad esant tam tikro stiprumo lempoms per 1,7 min deginimosi soliariume organizme vidutiniškai pasigamina 1000nm vitamino D. Vadinasi pakanka 3 minučių soliariume, norint gauti suaugusiems žmonėms rekomenduojamą 2000nm vitamino D normą.

3. Žiemą atstoja saulę

Dažnas iš mūsų žiemos metu susiduriame su vitamino D trūkumu, dėl ko užpuola depresija, nusilpsta imunitetas ir dažniau sergame peršalimo ligomis.

Vienintelis būdas išvengti vitamino D trūkumo žiemą yra arba kelionės į egzotiškus kraštus, arba saikingas lankymasis soliariume. Ne visi gali sau leisti žiemą praleisti Karibuose, tačiau keli 5-7 minučių apsilankymai per mėnesį soliariume yra prieinami kiekvienam.

pakanka 3 minučių soliariume, norint gauti suaugusiems žmonėms rekomenduojamą 2000nm vitamino D normą

4. Soliariumų lempos yra naudojamos zoologijos soduose

Jeigu manėte, kad tik žmonės kenčia nuo vitamino D trūkumo ir gali atgauti jį soliariume – klydote! Analogiškos soliariumams lempos yra naudojamos zoologijos soduose siekiant užtikrinti, jog egzotinių kraštų gyvūnai gaus reikiamą kiekį D vitamino ir ilgą laiką gyvens sveikai jiems nepažįstamame klimate ir tuo labiau uždaroje patalpoje.

5. Rekomenduoja gydytojai

Ultravioletinės lempos, analogiškos soliariumų lempoms, yra naudojamos medicinoje gydant įvairias odos ligas ir net ankstyvojo vėžio stadijas. Odos gydytojai garsiai apie tai nekalba, tačiau savo pacientams rekomenduoja saikingai apsilankyti soliariume žiemą, paaštrėjus įvairioms odos ligoms.

6. Potencijos šaltinis

Vyrai! Ar žinote, kad be sveikos mitybos ir sporto, vienas pagrindinių jūsų potencijos „variklių“ yra reikiamas vitamino D kiekis? O žiemą, jei negyvenate egzotiškuose kraštuose, jo dažniausiai trūksta… Soliariumai yra geras būdas šaltuoju metų laiku palaikyti reikiamą vitamino D kiekį. Štai kodėl pietiečiai vyrai tokie karšti…

7. Padeda mažinti viršsvorį

Soliariumų dėka gaminamas vitaminas D padeda mažinti viršsvorį ir pagerinti sporto rezultatus. Organizmo, kuriam trūksta vitamino D, hormoninė veikla sutrinka ir nebesugeba kontroliuoti sveiko maistinių medžiagų pasisavinimo.

Todėl dietų laikymasis tampa neveiksmingas, o prakaito liejimas sporto salėje neatneša taip trokštamų rezultatų. Papildoma vitamino D dozė – ir svoris kris lengviau, susireguliavus medžiagų apykaitai.

8. Prevencija nuo onkologinių ligų

Reguliarus ir saikingas lankymasis soliariume gali padėti apsisaugoti nuo įvairių vėžinių susirgimų, tame tarpe ir odos vėžio. Mokslininkai jau įrodė, kad vitaminas D turi kritinę reikšmę imuniteto stiprinimui ir vėžinių ligų prevencijai, o keletas minučių soliariume jums padės gauti reikiamą vitamino D dozę.

Reguliarus ir saikingas lankymasis soliariume gali padėti apsisaugoti nuo įvairių vėžinių susirgimų, tame tarpe ir odos vėžio

9. Padeda pasisavinti kalcį

Senjorai irgi gali gauti naudos – osteoporozė yra pažįstama dažnam vyresnio amžiaus žmogui, o tai yra kalcio, už kurio pasisavinimą atsakingas vitaminas D, trūkumo sukelta liga. Todėl vyresnio amžiaus žmonėms lankymasis soliariumuose ir papildoma vitamino D gavyba gali padėti apsisaugoti nuo osteoporozės.

10. Alternatyva vitaminams ir papildams

Nors vitaminai ir maisto papildai yra rekomenduojami ir masiškai reklamuojami per visus televizijos ir interneto kanalus, pastaruoju metu atlikti moksliniai tyrimai mažų mažiausiai suabejojo jų deklaruojamos naudos realumu.

Žiemos metu mums trūksta tik saulės – visa kita galime gauti per sveiką mitybą. Vitaminas D, kuris yra hormoninės sistemos pagrindas, gaminasi tik per ultravioletinių spindulių veikiamą odą. Žiemos metu vienintelis būdas saugotis nuo ligų ir palaikyti reikiamą vitamino D kiekį organizme yra kelios minutės soliariume.